Hydraulika a ženy

Ženy a technika, to moc dohromady nejde. Existují výjimky, ale ty se svými schopnostmi raději nechlubí, protože pak mají při každé příležitosti na stole věty typu: “Pojď se na to podívat – ty jsi ten technický typ, že? Tak se ukaž!”

Hydraulika, Automatizace, Ovládací Prvek

Co je ale pro ženy úplná džungle, tak to je hydraulika. Znáte nějakou ženu, která rozumí hydraulice? My teda ne. Pokud taková existuje, tak ať se hlásí a dám nám o sobě vědět, protože celá naše redakce by se toužila potkat s ženou, která rozumí věcem jako jsou hydraulické ventily a agregáty.

Hliníkové profily a jejich využití

Nikdy jsem si nemyslel, že by hliníkové profily mohly být tak složitou variantou na výběr a porovnávání. Hledat bychom je měli mezi složkami izolace pro velké průmyslové budovy a areály. Patří do opláštění budov a většinou jsou hliníkové profily zároveň trapézové. Když se podíváme na web největšího výrobce v ČR, firmy Frigomont Dačice, tak zjistím, v jakých variantách se dá hliníkový profil pořídit.

Lexan nejsou jen polykarbonátové desky

Série polykarbonátových desek Lexan je známá všem, kteří někdy tyto desky potřebovali. Co ovšem už není tak úplně každému známé je, že do výrobků značky Lexan patří i grafické fólie. Tyto fólie najdou efektivní uplatnění především v automobilovém, elektrotechnickém a tiskařském průmyslu.

Proč nepodceňovat důležitost filtrace?

Vlastníte hydraulické zařízení, ale na filtraci jste zatím moc nepomýšleli? Chyba!

Pokud si říkáte, že když to stálo samotné tolik peněz, tak to snad něco vydrží, tak si zaděláváte na daleko nákladnější problém.

Hydraulické zařízení, které pracuje s tekutinou jako olej ve špinavém prostředí se snadno zanese, pokud nemá pravidelně měněné hydraulické filtry. oprava takového zaneseného přístroje pak bude daleko nákladnější než pravidelná výměna filtrů.

Pokud se sami v této problematice neorientujete, tak oslovte profesionály, kteří vám poradí. Jedni z nejpovolanějších v oboru hydrauliky jsou ve firmě Hydrocom.

Proporciální hydraulické ventily

Hydraulické ventily, které řídí velikost tlaku a průtoku dle velikosti elektrického řídicího signálu, se nazývají proporcionání ventily.

Proporcionální ventily můžeme rozdělit na:

  • tlakové proporcionální ventily,
  • průtokové proporcionální ventily,
  • proporcionální ventily - rozvaděče, neboli servoventily.

Tlakové proporcionální ventily

Tlakové ventily hlídají, aby nastavená hodnota provozního tlaku odpovídala velikosti elektrického řídicího signálu.

Průtokové proporciální ventily

Průtokové ventily slouží (jak už název napovídá) k řízení velikosti okamžitého průtoku tak, aby odpovídala velikosti elektrického řídicího signálu.

Servoventily (servorozvaděče)

Servoventily, neboli servorozvaděče, slouží jako rozvaděče v systémech s uzavřenou regulační smyčkou.

 

Polykarbonáty - aj pre laikov?

Polykarbonáty vynikajú v mnohých parametroch. Sú ľahké, ohybné, dajú sa ľahko robiť na mieru. Vydrží naozaj slušné rozsahy teplôt a ich odolnosť je pôsobivá. Ako je to ale s jednoduchosťou ich montáže? Zvládne to aj človek, ktorý s tým nikdy žiadnu skúsenosť nemal? Až tak dokonalé polykarbonáty nie sú.

polykarbonaty

Mají bezpečnostní kamerové systémy smysl?

Pokud se nerozhodnete investovat velké peníze, nebývají bezpečnostní kamerové systémy často natolik kvalitní, aby i za špatného světla odhalily identitu kriminálníka. Mají potom bezpečnostní kamerové systémy vůbec nějaký smysl?


Výzkumy ukazují, že mají. Jenže jen v případech, kdy potencionální výtržník o kameře ví. Pro běžného občana jsou nápisy „pozor, prostor je střežen bezpečnostním kamerovým systémem“ spíše vtipné a většina si poklepe na čelo, že pachatele dopředu obeznámí s úskalími. Jenže právě tento psychologický čin – odkrýt, že je něco střeženo – má největší výsledky. Jednoduše si pro jistotu na daném místě nic nedovolí. Radši půjdou jinam, kde bezpečnostní kamery nemají. Nebo o nich alespoň neříkají.

Naučte se něco o lexanu

Společnost Tercoplast CZ nabízí různé druhy polykarbonátů. Mezi základní vlastnosti, kvůli kterým jej lidé nakupují je transparentnost, odolnost, pevnost a využitelnost ve stavebnictví. Jedná se vlastně o nerozbitné sklo. Proto se používají například na skleníky, terasy, jako bezpečnostní sklo apod.
Komorové polykarbonátové desky tepelně izolují a chrání před UV zářením. Nejsou zcela transparentní, takže se používají spíše na prosvětlení, kde není potřeba vidět naskrz. Plné desky jsou celotransparentní a okem nepoznáte rozdíl od skla. Jejich odolnost je však mnohem vyšší. Technické desky nejsou vůbec transparentní, používají se do vozů, vlaků a v dalších technických průmyslech. Další možností využití polykarbonátů jsou fólie, které se nejčastěji využívají k reklamním účelům.

Vyrovnávací plošiny

Vyrovnávací plošiny slouží pro vyrovnání výškového rozdílu mezi rampou a ložnou plochou nákladních vozidel při překládání břemen mezi těmito místy. V případě zajištění ve vodorovné poloze fungují jako podlaha rampy. Plošiny se automaticky přizpůsobují změnám výšky nakládaného vozidla. Dalším příkladem vyrovnávacích plošin jsou nůžkové plošiny. Ta se využívá, když je potřeba v jedné poloze zvednout určité břemeno do dané výšky. Například když je velká vzdálenost mezi vykládací plochou. Stejný problém také řeší vyrovnávací můstky, kterým se také říká vyrovnávací plošiny sklopné. Tyto plošiny se vyrábí i v menších verzích, které pomáhají také jednoduché manipulaci s rudlou atd.

Nerezové materiály

Hledáte vhodnou společnost, která vám může nabídnout služby spojené se zpracováváním nerezového materiálu? Jednou z takových společností je Fruně INOX s.r.o., která má ve svém portfoliu služeb leštění odlitků, řezání, vrtání, svařování a v neposlední řadě ohýbání. Tímto krátkým výčtem nabídka společnosti rozhodně nekončí. Dále se můžete těšit na pestrou škálu produktů, jako jsou výpalky, jekly, kulatiny či roury.