Hydracom filtry

Při výběru filtru je nutné posuzovat celou řadu parametrů, ať už je filtr určen pro instalaci na vratné
větvi, tlakové větvi, nebo na sání. Z toho důvodu je nutná znalost některých kritérií výběru, aby
zvolený filtr vyhovoval pracovním podmínkám požadovanému použití. Hlavní funkcí pracovní kapaliny v
zařízení je přenášet síly pohyby. Aby se zajistila účinnost a spolehlivost samotného systému, je při
výběru kapaliny nezbytné mít na paměti provozní požadavky a podmínky: provozní tlak, teplotu
prostředí, umístění zařízení atd. Podle nároků na viskózní charakteristiky (jako například lubrifikační
schopnost, ochrana proti opotřebení, hustota, odolnost proti stárnutí a proti tepelnému namáhání,
kompatibilita materiály) je možné vybrat si mezi četnými minerálními oleji (nejvíce používanými),
syntetickými kapalinami, kapalinami na vodní bázi nebo ekologickými” kapalinami atd. V těchto typech
hydraulických zařízení je pevné znečištění považováno za hlavní příčinu nesprávného chodu, poruch
předčasného ukončení životnosti zařízení. Není možné ho zcela odstranit, ale je možné ho účinně držet
pod kontrolou vhodnými prostředky - od toho tu jsou hydraulické filtry.

Materiály z nerezu

Veci z nerezu majú vďaka svojim vlastnostiam dlhú životnosť. Preto sú obľúbeným materiálom nielen v stavebníctve. Nerezové materiály majú veľa podôb, druhov a typov. Nerez môžete kúpiť ako plech, trúbku, jekly, mufny, niple alebo tyče. Tu je vidieť, aké veľké majú využitie.
Nerez je odolná voči chemickej aj elektrické korózii. Túto vlastnosť má vďaka pasiváciu povrchu železa, z ktorého sa vyrába. Podľa chemického zloženia a štruktúry materiálu môžete nerez rozdeliť na 3 podskupiny: feritické, martenzitické a austenitickej. Nerez je vlastne zliatina uhlíka so železom.
Svoje zastúpenie nachádza v potravinárstve, pretože je zdravotne nezáväzná, v chemickom priemysle práve vďaka odolnosti voči korózii a v už spomínanom stavebníctve.

Proč nerez?

Málokdo ví, že nerez je pouze slangový výraz. Logicky, protože "korozivzdorná ocel" opravdu nezní příliš působivě. Použití korozivzdorných ocelí je široké, od chemického a potravinářského průmyslu, přes automobilový průmysl, ve stavebnictví i jako architektonický materiál, při výrobě lodí atd. Korozivzdorné oceli lze rozdělit podle chemického složení a struktury do tří základních skupin: feritické, martenzitické, austenitické oceli a tzv. přechodové skupiny feriticko-austenitické, martenziticko-austenitické a poloferitické oceli. Ačkoli korozivzdorné oceli obsahují vysoké množství legur, 12 až 30 % chrómu, až 30 % niklu nebo do 24 % manganu a dalších, vždy se jedná o slitinu uhlíku s železem, tj. ocel. Potřebujete nerezový materiál? Mrkněte na firmu FRUNĚK!

Hydraulické filtry

Hydraulické filtry slouží, jako ostatně všechny druhy filtrů, k zachycování nečistot. Princip hydraulických filtrů je takový, že kapalina, většinou olej, prochází přes určitou porézní látku, která na sobě zachycuje nečistoty a tím olej čistí. Velikost zachycených nečistot se liší podle použité látky. Většinou se však jedná o částice v řádu mikrometrů. Minerální a syntetické oleje, které se pomocí hydraulických filtrů většinou čistí, slouží k promazávání pohyblivých součástek. Čím lépe je olej vyčištěn, tím menší opotřebení těmto součástkám hrozí. Pokud olej prochází nějakým potrubím, nedochází po jeho filtraci ke znečištění daného potrubí. Používání hydraulických filtrů je tedy velmi důležité.

tradíciu zaručuje 10 ročnej skúsenosti

Spoločnosť Tercoplast je autorizovaný dovozca a predajca polykarbonátového materiálu Lexan ®, prevažne rôznych druhov dosiek. Tento rok oslávili dokonca už 10 rokov na trhu. V priebehu týchto desiatich rokov sa materiály Lexan ® Objavila na rade zaujímavých stavieb po celí českej i slovenskom kraji a Vďaka svojim parametrom priniesli radu nezvyčajných architektonických riešení. Moderné presvetľovacie materiály tak ponúkajú nové možnosti vo výberom materiálovej pre stavebníctvo.

Kovovýroba Zlín od Juříků

Hledáte společnost, která nabízí své služby v oblasti kovovýroby? Preferujete firmy ve Zlínském kraji? Kovovýroba Zlín je pod křídly Radka Juříka, který má ve svém portfoliu služeb kusovou zakázkovou výrobu, sériovou výrobu, CNC frézování a vrtání. Stačí dodat výkresy, plány, náčrty či nákresy a brzy se můžete těšit na zhotovené výrobky.
Tato kovovýroba Zlín používá moderní a vysoce kvalitní přístroje, které zajišťují bezpečnou práci. Můžete si nechat vyrobit prakticky cokoliv – od hřídelí, přes čepy, až po písty. Nedílnou součástí každého strojního parku jsou frézy, které nechybí ani této zlínské společnosti. Objednejte si kvalitní služby, se kterými budete nadmíru spokojeni.

Zastřešte si bazén pro větší soukromí

Pokud máte bazén, tak popřemýšlejte nad tím, jestli si ho nenecháte zastřešit. V dnešní době se nejedná o žádnou vysokou částku, pokud k tomu využijete materiál jako polykarbonát. Tento materiál se využívá i na přístřešky, zastávky, nerozbitná skla, na altány nebo terasy. Jeho montáž patří mezi ty opravdu jednoduché, vlastnosti má perfektní a cena je odpovídající.

špeciálny polykarbonát

Tepelnoizolačné vlastnosti a výborné optické vlastnosti pri nízkej hmotnosti, to sú hlavné dôvody prečo sa tešia tieto komôrkové polykarbonátové dosky tak veľkej obľube. Nesmierne dôležité pre ich použitie je aj zachovanie fyzikálnych a mechanických vlastností v širokom teplotnom rozmedzí od -40 ° C do +120 ° C. Dosky sú štandardne u väčšiny typov opatrené koextrudovanym ÚV filtrom, ktorý zabraňuje prenikaniu ÚV žiarenia. To znamená, že chráni nielen materiál samotný, ale aj materiál za ním a tým zabraňuje degradácii materiálov.

Pojmy hydraulika a hydraulická zařízení

Mechanikou kapalin se zabývá obor hydraulika. Tento pojem slouží také jako obecné pojmenování pro hydraulická zařízení.

Vychází z vědního oboru hydromechaniky, přičemž přináší jednoduché a zákonité jevy, jež poté přemění na složitější v dalších technických zařízeních.

Nejčastěji se mluví  o hydraulice strojní, což je soustava pracovních jednotek a částí využívající tlakové energie kapaliny (u obráběcích strojů k obsluze různých zařízení, v dopravě ke zvedání břemen, k ovládání brzd vozidel, kormidel letadel).

Na základě hydrauliky je konstruováno mnoho zařízení, například hydraulické filtry, čerpadla, hydraulické ventily nebo celé hydraulické systémy.

Pokud budeme mluvit o hydraulických ventilech, můžeme je dělit na:

- ventily zpětné, brzdící, plnící, pojistné, sekvenční, odlehčovací, redukční, škrtící, sedlové, kulové

- regulátory průtoku, děliče průtoku

- připojovací bloky a desky a na ventily pro speciální aplikace.

Potřebujete ventily nebo jiná hydraulická zařízení? Obraťte se na firmu Hydrocoom Brno.

Všestranný materiál

Polykarbonát je všeobecně velmi všestranný materiál. Díky tomu, že se z něj vyrábí různé desky, tak se využívá díky svým vlastnostem jako stavební materiál. Můžete si z něj postavit třeba skleník, polykarbonátové desky se hodí na výrobu střechy a přístřešky, pergoly a zastřešené terasy.

Co je komununální technika?

Komunální technika je opravdu široký pojem a můžeme pod něj zařadit malotraktory, mulčovače, rotavátory, štěpkovače, rozmetadla, kultivátory nebo třeba pluhy. S komunální technikou můžeme uklízet v zimě i v létě, spadají sem i stroje, jež využívají firmy a obce, mezi které spadají sněhové radlice, sypače, zametače nebo vozidla pro svoz odpadů. Pod pojmem komunální technika si můžeme představit opravdu širokou paletu strojů a zařízení.